Wandelmeditatie mei

1 mei 2024

Tekst

 De beginfase van de stilte bestaat in het afweren van lawaai, omdat het nog de bodem van het hart omwoelt. De eindfase bestaat erin dat men geen vrees meer heeft voor rumoer, maar er ongevoelig voor is.

(Abt Johannes Klimakos, uit: www.ignatiaansbidden.org ; 3e week 40-dagenretraite 2024)

 Christelijke tekst (dit keer ‘religieuze’ tekst)

 Wat ik in mijn studiekring leerde, is dat elke overtuiging juist begint met vragen, met een zoektocht. Geloof is niet een constant iets, maar een conditie die zich ontwikkelt naarmate je zoekt. Dat zit niet per se in heilige boeken, maar evengoed in het bestuderen van de natuur, de biologie, de sterrenkunde. Want daar ligt wat God allemaal aan mogelijkheden geeft; je leert de Schepper kennen door zijn schepping te bestuderen.

(Ahmed Marcouch, uit: Trouw, 3 februari 2024, interview door Stevo Akkerman)

Enkele vragen om te overdenken

  • Hoe herken je een beschermengel?
  • Laat je een beschermengel toe?
  • Wie is als een beschermengel voor je?

(Anky Floris, uit: Levenskunst)

Andere berichten