Mentorschap 0

Inspiratiedag Mentorschap – Zaterdag 16 mei 2020

“Jongeren hebben er behoefte aan begeleid te worden. [...] Op de synode hebben velen gewezen op een gebrek aan deskundige personen die zich aan de begeleiding willen wijden. [...] De synode erkent de noodzaak godgewijde personen en leken, mannen en vrouwen voor te bereiden, die gekwalificeerd zijn voor de begeleiding van jongeren.”
[Paus Franciscus in ‘Christus Vivit’ §242 - 244]

Jong Katholiek wil gehoor geven aan deze oproep van Paus Franciscus. Hoe kunnen wij tieners en jongeren helpen en begeleiden om in hun dagelijks leven dichter naar God toe te groeien? En hoe kunnen wij dit vormgeven binnen onze parochies, bisdommen, in ons werk, op school en in onze omgeving?

Wordt voorlopig uitgesteld vanwege coronavirus.


Op deze dag gaan wij samen met ervaren professionals in op deze boeiende thema’s. Er zal veel gelegenheid zijn om vragen te stellen, te leren en om contacten te leggen. Ook is er begeleiding en gelegenheid om concrete plannen te maken omtrent mentorschap.

Sprekers

 • Jeroen Alting von Geusau
  Oud-topman bij de NS, oprichter van de Kingsmen, en veel ervaring in de begeleiding van jongeren en echtparen bij o.a. de gemeenschap Chemin Neuf.
 • Paul Donders
  CEO van Xpand Nederland, inspirational speaker, adviseur en schrijver van leiderschapsboeken.
 • Niko Schonebaum
  Docent klassieke talen & retorica, medeoprichter & docent Stichting Landmerk.
 • Zr. Maria Nadiya
  Overste van de communiteit van de Blauwe Zusters in Den Haag. Zij komt oorspronkelijk uit de VS, en inmiddels al vele jaren in Nederland. Zij heeft veel ervaring in de begeleiding van tieners en jongeren uit de hele wereld.

Practische informatie

 • Wie
  Voor alle vrijwilligers, professionals, jongeren, en iedereen die actief is in tiener- en jongerenwerk.
 • Datum/Tijd
  Zaterdag 16 mei 2020
  Start 10.00 – Einde 16.00u.
 • Locatie
  Leerhuis, Broerestraat 12, Utrecht
 • Aanmelden
  Voor 10 mei, i.v.m. lunch reserveren via e-mail jongkatholiek
 • Toegang
  Gratis

Programma (onder voorbehoud)

 • 09.30 uur: Inloop
 • 10.00 uur: Aan tafel met Jeroen Alting von Geusau & Paul Donders
 • 11.40 uur: Actie met Niko Schonebaum
 • 12.15 uur:Workshops
  • - Paul Donders
  • - Jeroen Alting von Geusau
  • - Zuster Maria Nadiya
  • - Niko Schonebaum
 • 13.15 uur: Lunch
 • 14.15 uur: Regiogroepen
 • 15.15 uur: H.Mis
 • 16.00 uur: Borrel & Einde
Mentorschap 1 Mentorschap 2
Deze dag is een initiatief van Jong Katholiek, waarin de zeven bisdommen samenwerken.
© 3eenheidparochie 2012 - 2020          --- AVG-verklaringen --- ↑ Top