R.K. Geloofsgemeenschap H. Bavo - Harmelen

zijactiefharmelen nieuwOp 30 december 1946 werd de toenmalige Boerinnenbond opgericht. Een vereniging voor boerinnen met een katholieke identiteit. De ledenavonden waren voor hen één van de weinige uitstapjes. In de loop der jaren zijn er ook steeds meer 'burgervrouwen' lid van de vereniging geworden. De Boerinnenbond werd KPO en KPO werd ZijActief.


ZijActief is nog steeds een vereniging met een katholieke identiteit maar ook andersdenkenden zijn bij de afdeling Harmelen hartelijk welkom als lid. Zoals de naam en het logo aangeven is het een vereniging voor actieve vrouwen op het (verstedelijkte) platteland.
De kleur groen staat voor het platteland, oranje is een goede afstekende kleur bij groen: Zij is zo opvallend en heftig zichtbaar. Zij zal zich niet ondergeschikt opstellen of voelen. Oranje hoort ook bij Nederland.

De afdeling Harmelen van ZijActief heeft een eigen site. Klik daarvoor op het logo of hier.

© 3eenheidparochie 2012 - 2022          --- AVG-verklaringen --- ↑ Top