Pater Koos van Winden (terugblik/gedachtenisviering)

14 september 2023

Zaterdag 2 september 2023 was er in de Kruisherenkapel in Uden een gedachtenisviering voor pater Koos van Winden OSC. Een kleine delegatie van onze geloofsgemeenschap was hierbij aanwezig en heeft een bijdrage geleverd aan deze ingetogen plechtigheid.

Het leven van deze bijzondere missionaris

Na een periode van afnemende gezondheid overleed deze missionaris op zondagavond 13 augustus 2023 op 92-jarige leeftijd in Belo Horizonte (Brazilië). Pater Koos van Winden is geboren in Haastrecht en via een korte periode in Gouda is het gezin Van Winden in zijn jonge jaren naar Linschoten verhuisd. Vandaar de binding en thuisbasis met onze geloofsgemeenschap. Hij kreeg zijn opleiding bij de Kruisheren in Uden. Vanaf 1963 woonde hij in Brazilië, eerst 25 jaar in Bélem. Daar richtte het werk zich op de sloppenwijken van de stad. Daarna verhuisde hij naar Belo Horizonte waar hij vooral bezig was met de opleiding van priesterstudenten om het werk voor te kunnen zetten maar zich ook bekommerde over het welzijn van mensen in de verdrukking. NB De foto is bij gelegenheid van zijn 92e verjaardag

Ter na gedachtenis een aantal documenten en foto’s

Levensverhaal met enkele oude foto’s

Interview gouden priesterjubileum 2007

Preek gedachtenisviering van de provinciaal OSC

Toespraak vanuit onze geloofsgemeenschap

Foto’s jubileumviering 60 jaar priester 2017

Foto’s 2019 viering met Frans Lieshout en Koos van Winden

 

Andere berichten