‘Als monumenten konden praten’.

13 september 2023

Zaterdag 9 september werd de Open Monumentendag in de gemeente Lopik gehouden in de dorpskern Benschop.

Een mooie gelegenheid de historie van het St. Victorcomplex aan bezoekers te tonen.

In de kerk was een ware tentoonstelling ingericht; kazuifels, misdienaargewaden, het baldakijn dat werd meegedragen in de Sacramentsprocessie en kregen de bezoekers een indruk hoe kerk en priester waren aangekleed bij een begrafenis.

Tevens was het mogelijk, onder begeleiding, de kerktoren te beklimmen.

Buiten konden de bezoekers de Stiltetuin bewonderen, een bezoek brengen aan de oorlogsgraven op ons kerkhof en de vroegere processieroute volgen. Net zoals toen was deze gemarkeerd met wit-gele vlaggetjes.

Ondanks het hete weer een prima dag met grote belangstelling, in goede banen geleid door onze vrijwilligers.

Andere berichten