Diaken in de klas

19 april 2023

De natuur zit mooi in elkaar. Er worden baby-tjes geboren, uit een kleinzaadje groeit zomaar een plant of zelfs een boom, en een landschap kanoverweldigend mooi zijn. Scholieren van de Bavoschool en De Notenbalkweten maar al te goed hoe het in elkaar steekt, hoe het “werkt”. Maarstilstaan bij het wonder van de natuur, dat doe je niet zo veel.Diaken Frank van Rooijen bezocht de scholen op 18 en 19 april en nam descholieren van klas 5, 6, 7 en 8 mee in het scheppingsverhaal. Datopende allerlei deuren: dat leven een geschenk is, door God gewild, ietsom misschien zo af en toe dankjewel voor te zeggen (bidden). Maar hetscheppingsverhaal bood ook andere invalshoeken. Dat we goed moetenzorgen voor de aarde. Veel vingers gingen in de lucht om te vertellenhoe dat allemaal zou kunnen. Ook dachten we na hoe we de rijkdom van deaarde beter kunnen verdelen, als het waar is dat God die niet alleenbestemd heeft voor het rijke westen of de mensen die nu leven (en derest moet maar zien).Kortom, het was weer een genoegen om vanuit de Bavokerk op bezoek tegaan bij de scholen. Praten met kinderen over het geloof is eigenlijkook zaaien. Wat er uitkomt weet je nooit, maar het leek in goede aardete vallen. Ik mag in elk geval weer terugkomen van ze.

Frank van Rooijen

red apple fruit on four pyle books

Andere berichten